Következő élő oktatások:

A jellel jelölt képzések biztosan elindulnak (kivéve vis maior), a szükséges minimum létszám ezekre meg van!

Alapozó (MTCNA) oktatás:

2025.06.03-05. Budapest

Első tanfolyamodra/vizsgádra készülsz? Ezt olvasd el!

Az oktató: Kalapos László vagyok, Magyarország első MikroTik Certified Trainer minősítéssel rendelkező oktatója. 2010 óta tartok hivatalos MikroTik képzéseket, ez idő alatt több száz hozzád hasonló szakembernek segítettem elindulni az aktív MikroTik-használóvá válás útján.

A MikroTik képzési rendszere

A MikroTik hivatalos képzési rendszere 10 szintből áll, amik a következők:

Minden oktatás hivatalos vizsgával zárul, ami az adott oktatás utolsó napján kerül sorra. Engineer-szintű vizsgát csak leglévő (akár lejárt) MTCNA minősítéssel lehet tenni!

MTCNA (MikroTik Certified Network Associate) oktatás:

Alapozó oktatás, ami a MikroTik rendszerek sok funkciójára kitér. Ha szeretnél egy átfogó alapozást, ami után egy Otthoni, vagy kisvállalati routert simán be tudsz állítani, akkor ez a Te tréninged! Akkor is ajánlom, ha már nem vagy teljesen kezdő, de szeretnéd az alapokat jól rendszerezetten, érthető formában megkapni és megérteni. Többször volt olyan, hogy haladó MikroTik-es jött el erre a tréningre és eddig mindenkinek tudtam újat mondani!

Időtartam: 3 nap

Hivatalos tartalom (új ablakban nyílik)

MTCWE (MikroTik Certified Wireless Engineer) oktatás:

A rendszer vezeték nélküli rejtelmeibe vezet be, az alapozónál sokkal részletesebben. A képzésen megnézzük szinte az összes Wireless beállítási lehetőséget, így hatékonyan tudod finomhangolni meglévő, vagy jövőbeni vezeték nélküli infrastruktúrádat, hogy a lehető legnagyobb sebességeket érd el. Az anyagot akkor tudod igazán jól elsajátítani, ha megvannak a Wireless elméleti alapok is. Ha az MTCWE oktatást választod, ezeket ajándékba megkapod e-book formátumban!

Időtartam: 2 nap

Hivatalos tartalom (új ablakban nyílik)

MTCEWE (MikroTik Certified Enterprise Wireless Engineer) oktatás:

Bővített Wireless tanfolyam, ahol főleg a beltéri hálózatokkal foglalkozunk: alapvető fizikai ismeretek, tervezés, validálás, üzemeltetés, AP-k központi mendzsmentje (CAPsMAN)!

Időtartam: 3 nap

Hivatalos tartalom (új ablakban nyílik)

MTCSWE (MikroTik Certified Switching Engineer) oktatás:

Minden, ami a CRS300/500-as switch-ek működésének megértéséhez és konfigurálásához szükséges. Switching alapok, VLAN (port, MAC és protokoll alapon), RSTP, Bonding, PoE, biztonság, stb.

Időtartam: 3 nap

Hivatalos tartalom (új ablakban nyílik)

MTCTCE (MikroTik Certified Traffic Control Engineer) oktatás:

Azt hiszem, ez az az oktatás, amire mindenkinek szüksége van, aki MikroTik-et üzemeltet. Mert rendben van, hogy be tudsz állítani egy routert, de ha nem tudod „megvédeni” és nem ismersz néhány fejlett QoS képességet, akkor előbb-utóbb erőforrás problémáid lesznek. Ez a képzés megismertet a tűzfal képességeivel, néhány tipikus támadás elhárításával és azokkal a QoS képességekkel, amelyekkel akár forgalmakat is tudsz priorizálni (pl. legyen előnyben a HTTP forgalom a torrent forgalmakkal szemben).

Időtartam: 2 nap

Hivatalos tartalom (új ablakban nyílik)

MTCUME (MikroTik Certified User Management Engineer) oktatás:

Volt már, hogy bementél egy bevásárlóközpontba, étterembe, felcsatlakoztál a wifi-re és egy nyitó oldal fogadott, ahol el kellett fogadnod a felhasználási feltételeket? Többek között ezt tudja a HotSpot funkció, amivel megismertet ez a képzés. Ezen kívül megmutatom a felhasználók központi menedzsmentjét RADIUS-szal és a MikroTik saját megoldásával, a User-manager-rel. Végül néhány VPN technika következik, amikkel biztonságosan kötheted össze pl. egy cég két távoli telephelyét.

Időtartam: 2 nap

Hivatalos tartalom (új ablakban nyílik)

MTCRE (MikroTik Certified Routing Engineer) oktatás:

Bizonyos hálózat méret és összetettség felett már nem hatákony a Layer2-es átvitel – sőt néha még veszélyes is! Ilyenkor marad a routing, ami elsőre talán bonyolultabbnak tűnik, de ha megismered, látni fogod az előnyeit. Ebben segít a Routing-mester képzés, ahol a statikus routing-gal kapcsolatos ismereteidet is fejlesztheted és a dinamikus routing protokollok közül az OSPF-fel is közelebbről megismerkehetsz.

Időtartam: 2 nap

Hivatalos tartalom (új ablakban nyílik)

MTCINE (MikroTik Certified Inter-networking Engineer) oktatás:

Nagyobb méretű céges hálózatok üzemeltetése, vagy egy nagyobb internetszolgáltatói hálózat működtetése szinte elképzelhetetlen olyan protokollok nélkűl, mint a BGP és az MPLS. Ha Internet szolgáltatónál dolgozol, vagy egy olyan multinál, ahol nagyon sok helyszínt kell összekötni, akkor ismerkedj meg ezekkel a protokollokkal az MTCINE képzésen!

Előfeltétel: MTCRE vizsga megléte

Időtartam: 3 nap

Hivatalos tartalom (új ablakban nyílik)

MTCIPv6E (MikroTik Certified IPv6 Engineer) oktatás:

Tudtad, hogy az IPv6 használatát akkor is el tudod kezdeni, ha a szolgáltatód még nem nem támogatja? Ezen a képzésen megmutatom az összes olyan technikát, amire szükséged lehet ahhoz, hogy elindítsd a saját IPv6 szigeted és így minden eszközödnek publikus IP címet biztosíts!

Időtartam: 2 nap

Hivatalos tartalom (új ablakban nyílik)

MTCSE (MikroTik Certified Security Engineer) oktatás:

Hogyan tedd a routered elérését minél nehezebbé mások számára úgy, hogy közben Te mégis bárhonnan egyszerűen hozzáférj? Hogyan védekezz az általános támadási formákkal szemben? Hogyan hozz létre biztonságos VPN-eket? Ebben a képzésben mindenre választ kapsz!

Időtartam: 2 nap

Hivatalos tartalom (új ablakban nyílik)